Būdai pažinti

Šeimos apsilankymas

Šeimos Vilniaus automuziejuje yra labai laukiami svečiai. Juk nieko nėra smagiau nei kartu keliauti laiku po epochas. Nulėkti į XIX a. pabaigą, kai karietos virto pirmaisiais automobiliais, nusikelti į pasaulį sudrebinusius riaumojančius dvidešimtuosius, kai suklestėjo automobilių aukštoji mada, pasivaikščioti po tarpukario Lietuvą, išvysti Antrojo pasaulinio karo techniką kartu su Estijos ir Lietuvos sportiniais bolidais nusikelti į lenktynių trąsas.

Mažieji benzingalviai galės pasimatuoti legendinį „Ford Model T“, pavertusį JAV šalimi ant ratų, mokytis spalvų ir skaičių, ieškoti slaptų durelių automobiliuose ar tiesiog pasinerti į spalvinimo, žaislinių mašinėlių ar vaikiškų knygelių pasaulį vaikų erdvėje.

Paaugliai šiame muziejuje atras, kad mokytis istorijos ir ne tik yra labai įdomu, kai mokytojais tampa pirmasis Ettore Bugatti kūrinys, Nepalo karaliaus „Delage“, Antano Smetonos „Buick“ ar atkurtos Lietuvos vadovą Vytautą Landsbergį vežiojęs šarvuotas „Mercedes Benz 560SEL“.

Kiekvienas muziejaus eksponatas pateikiamas kaip meno kūrinys, tad abejingi neliks nei dideli, nei maži estetikos gurmanai. Čia kiekvienas ras savo dėmesio objektą per skirtingas istorijas apie technikos, mados, dizaino raidą ar garsių meno, mokslo kultūros, verslo, politikos asmenybių gyvenimus. Čia unikalų baldą įgauna transporto priemonė, o istorijos niekada nesibaigia.

Pasidalink straipsniu