Vilniaus Automuziejaus taisyklės ir sąlygos

Muziejaus bilietas

 1. VšĮ „Technikos istorijos“ valdomame Vilniaus Automuziejuje (toliau – Automuziejus), juridinio asmens kodas 306226436, registruotame Dariaus ir Girėno g. 2, Vilniuje, LT-02158, apsilankyti galima įsigijus lankytojo bilietą. Bilietas suteikia teisę lankytis Automuziejaus ekspozicijose ir muziejaus renginiuose.
 2. Svetainės automuziejus.lt lankytojai turi galimybę internetu įsigyti elektroninį bilietą (e-bilietą). Įsigyjant e-bilietą būtina teisingai užpildyti kontaktinę informaciją – nurodytu el. paštu bus išsiųstas elektroninis bilietas. Bilietus į Automuziejų galima įsigyti ir Automuziejaus kasoje grynaisiais pinigais arba banko kortele.

Mokėjimai internetu atliekami per mokėjimo sistemą „Montonio“. „Montonio“ Automuziejui perduoda šiuos Jūsų duomenis: Jūsų elektroninio pašto adresą, užsakymo ID, užsakymo laiką, nupirktų bilietų kiekį, užsakymo sumą ir užsakymo mokėjimo būdą. Automuziejus renka šiuos Jūsų duomenis: vardą, pavardę, elektroninio pašto adresą, telefono numerį, gyvenamosios vietos adresą, šalį.

Jūsų pateikti duomenys yra naudojami tik užsakymo įvykdymo tikslams. Be jūsų sutikimo, šie duomenys nebus naudojami kitiems tikslams, perduodami ar parduodami trečiosioms šalims, nesusijusioms su mūsų tiesioginių paslaugų teikimu.

Pirkėjo duomenų rinkimo ir tvarkymo pagrindas yra pirkimo-pardavimo sutarties (pirkėjui siekiant įsigyti bilietus ir internetinės parduotuvės) sudarymas ir vykdymas.

 1. Vienu elektroniniu ar Automuziejaus kasoje įsigytu bilietu pasinaudoti galima tik vieną kartą. E-bilietas galioja 30 dienų nuo įsigijimo datos, Automuziejaus kasoje įsigytas bilietas galioja tik jo įsigijimo dieną. Bilietą kopijuoti, dauginti, klastoti, perparduoti tretiesiems asmenims griežtai draudžiama. Taip pat draudžiama panaudoti ar juos įgyti kitu neteisėtu būdu. Už šių draudimų pažeidimus arba bandymą pažeisti asmenys atsako LR įstatymuose numatyta tvarka. Asmenys, neteisėtai naudojantys bilietus gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182, 300 bei kitus straipsnius. Šių pažeidimų atveju mes visada pranešame policijai. Neteisėtai įsigytu bilietu disponuojančiam asmeniui, gali būti panaikinta teisė pasinaudoti biliete nurodyta paslauga.
 2. Įsigyti bilietai yra nekeičiami ir atgal negrąžinami, už juos pinigai nėra grąžinami, išskyrus atvejus, kai paslaugos lankytojams nebuvo ar negali būti suteiktos, dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių (LR CK 6.212 str.1 d.).
 3. Lankytojas, pirkdamas bilietą https://automuziejus.lt/bilietai-internetu/, turi atidžiai pasirinkti reikiamą bilieto kategoriją, kiekį ir kainą.
 4. Vilniaus Automuziejaus bilietų kainos:
  • Standartinio bilieto kaina suaugusiam asmeniui 15 eurų.
  • Standartinio bilieto su nuolaida kaina 9 eurai. Sumažinta kaina taikoma vaikams (nuo 6 m.), moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia. Kasoje būtina pateikti nuolaidą patvirtinantį dokumentą.
  • Šeimos bilieto kaina: 20 eurų (1 suaugęs ir 1 vaikas), 30 eurų (1 suaugęs ir 2 vaikai), 35 eurai (2 suaugę ir iki 2 vaikų), 40 eurų (2 suaugę ir 3 vaikai), 45 eurai (2 suaugę ir 4 vaikai).
  • Grupinio bilieto moksleiviams kaina 9 eurai. Moksleivių grupę muziejuje privalo lydėti ne mažiau nei du mokytojai. Mokytojai muziejuje lankosi nemokamai.
  • Grupinio bilieto suaugusiems kaina 13 eurų. Nuolaida taikoma grupei nuo 10 asmenų.
 5. Įsigijus elektroninį bilietą, būtina išsaugoti užsakymo patvirtinimą. Atvykę į muziejų lankytojai kasos darbuotojui turi pateikti atspausdintą arba išsaugotą mobiliajame telefone bilieto užsakymo patvirtinimą.
 6. Jeigu lankytojas įsigijo bilietą su nuolaida, kasos darbuotojui yra privaloma pateikti asmens dokumentą arba kitą teisę į nuolaidą patvirtinantį dokumentą. Tuo atveju, jeigu patvirtinančio dokumento lankytojas pateikti negali, jis privalo sumokėti Automuziejaus kasoje kainos skirtumą tarp standartinės bilieto kainos ir bilieto su nuolaida kainos.
 7. Nemokamai Vilniaus Automuziejų gali lankyti:
  • Vaikai iki 6 metų amžiaus;
  • Asmenys virš 80 metų;
  • Gidai, pateikę galiojantį gido pažymėjimą;
  • Mokytojai, pateikę pažymėjimą;
  • Muziejų darbuotojai, pateikę pažymėjimą;
  • Žurnalistai, pateikę žurnalisto statusą patvirtinantį pažymėjimą;
  • Lankytojai su POLA kortele
 8. Dovanų kuponai:
  • Vilniaus Automuziejaus kasoje galima įsigyti dovanų kuponus.
  • Dovanų kuponai galioja 6 mėnesius nuo jo pardavimo datos, nurodytos kasos kvite.
  • Dovanų kuponu galima atsiskaityti tik vieną kartą.
  • Dovanų kuponų dublikatai nėra išduodami, kuponai nėra keičiami į grynuosius pinigus.
  • Dovanų kuponu galima įsigyti Vilniaus Automuziejaus paslaugas ir muziejaus suvenyrų prekes.
  • Jeigu išsirinktų paslaugų ar prekių kaina yra mažesnė už sumą nurodytą kupone, skirtumas nėra grąžinamas.
  • Pasibaigus dovanų kuponu galiojimo terminui, dovanų kuponas tampa negaliojančiu.
  • Pratęsti dovanų kupono galiojimą galima ne vėliau nei likus savaitei iki galiojimo pabaigos.
  • Pratęsti dovanų kuponą galima parašius el. pašto adresu: sveiki@automuziejus.lt arba atvykus į muziejų.
  • Dovanų kupono pratęsimo mokestis – 5 eurai. Pratęsus dovanų kuponą, jis vėl įsigalioja pusei metų nuo pratęsimo datos.

Ekskursijos

 1. Vilniaus Automuziejuje galima įsigyti gido paslaugą. Paslaugos kaina – 80 eurų. Įėjimo į muziejų bilietas nėra įskaičiuotas į gido paslaugos kainą, ir yra perkamas atskirai.
 2. Vienas gidas veda pažintinę ekskursiją grupei iki 25 asmenų. Jei į muziejų atvykstate su grupe, didesne nei 25 asmenys, prašome apie savo apsilankymą pranešti iš anksto sveiki@automuziejus.lt. Tokiu būdu bus suderinta didesnės grupės apsilankymas.
 3. Ekskursijos trukmė – 2 val. Turo metu lankytojai sužinos apie pasaulinės transporto technikos vystymąsi ir jo poveikį dizainui, technologijoms ir visuomenės pokyčiams.
 4. Užsakyti gido paslaugą būtina iš anksto, parašius el. paštu: sveiki@automuziejus.lt, laiške nurodant pageidaujamą atvykimo datą, laiką ir asmenų skaičių.
 5. Už gido paslaugas yra apmokama iš anksto, pagal VšĮ „Technikos istorijos“ pateiktą išankstinio apmokėjimo sąskaitą. Už bilietus galima atsiskaityti ekskursijos dieną muziejaus kasoje grynaisiais pinigais arba banko kortele.
 6. Gido paslaugą galima įsigyti ir internetu: https://automuziejus.lt/bilietai-internetu/. Įsigijus gido paslaugą internetu, ją reikia užregistruoti adresu sveiki@automuziejus.lt ne vėliau kaip prieš 24 val. iki ekskursijos pradžios.
 7. Vilniaus Automuziejus skatina lankytojų edukaciją ir du kartus per savaitę darbo dienomis teikia neatlygintinas gido paslaugas. Ekskursijų datos ir laikas yra skelbiami interneto tinklalapyje automuziejus.lt ir Automuziejaus socialinėse paskyrose. Ekskursijos su gidu vyksta pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 17.30 val. iki 19.00 val. Į neatlygintinas ekskursijas būtina išankstinė lankytojų registracija, kuri skelbiama interneto puslapyje www.automuziejus.lt.
 8. Bilieto kaina į neatlygintiną ekskursiją neįskaičiuota. Lankytojas privalo įsigyti bilietą.

Edukacijos

 1. Vilniaus Automuziejuje organizuojamos edukacijos įvairaus amžiaus moksleiviams. Mokyklos kviečiamos pasinaudoti Kultūros pasu ir dalyvauti edukacijose „Aš kuriu muziejų“. Edukacijų tikslas – didinti moksleivių kultūrinį sąmoningumą, supažindinti juos su realaus muziejaus kūrimo procesu, eksponatų reikšme technikos istorijai ir kultūrai bei suteikti galimybę nevaržomai kurti savo projektus muziejaus erdvėje.
 2. Edukacinės programos moksleiviams vykdomos ir be Kultūros paso. Edukacijų metu moksleiviai skatinami inovatyviai pažinti Lietuvos ir pasaulio istoriją, kultūros, technologijų ir ekonomikos raidą per istorinių transporto priemonių kontekstą. Edukacijos pritaikomos įvairaus amžiaus moksleiviams.
 3. Į edukacinius užsiėmimus be Kultūros paso būtina išankstinė registracija el. paštu: sveiki@automuziejus.lt. Vienas edukatorius veda užsiėmimus moksleivių grupei iki 30 asmenų. Esant didesnei grupei, būtina užsakyti dviejų edukatorių paslaugas. Edukacijos kaina – 80 eurų. Edukacijos trukmė – 60 min. Bilietų kaina į edukacinius užsiėmimus neįskaičiuota.
 4. Moksleivių grupę privalo lydėti ne mažiau nei du lydintys mokytojai. Mokytojai Vilniaus Automuziejuje lankosi nemokamai.

Lankymosi sąlygos

 1. Vilniaus Automuziejuje vaikai iki 16 metų gali lankytis tik lydimi suaugusių asmenų.
 2. Už vaikų elgesį ir saugumą muziejuje atsako vaikus lydintys suaugę asmenys.
 3. Vilniaus Automuziejuje draudžiama:
  • Liesti aptvertus eksponatus, lipti per apsauginius barjerus,
  • laužyti ir gadinti kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą,
  • Kelti triukšmą,
  • Lankytis su naminiais augintiniais,
  • Lankytis su maistu ir gėrimais,
  • Patekti į ekspoziciją su dviračiais, riedučiais ar riedlentėmis,
 4. Didelės apimties rankines, lagaminus ar kuprines privaloma palikti Vilniaus Automuziejaus daiktų saugojimo spintelėse.
 5. Vilniaus Automuziejuje galima įsėsti į transporto priemones, kurios nėra aptvertos apsauginiais barjerais.
 6. Vilniaus Automuziejuje leidžiamas fotografavimas ir filmavimas savo asmeniniam naudojimui.
 7. Kito tipo foto ar filmavimo sesijos turi būti iš anksto suderinti su muziejaus administracija.
 8. Nesilaikantys Vilniaus Automuziejaus taisyklių lankytojai gali būti paprašyti išeiti, už bilietą pinigai nebus grąžinami.

Muziejaus darbo laikas

 1. Vilniaus Automuziejus dirba kasdien, išskyrus antradienius, nuo 10.00 iki 19.00 val.
 2. Muziejus turi teisę keisti darbo laiką, uždaryti dalį ekspozicijos dėl atliekamų atnaujinimo darbų arba muziejuje vykstančių veiklų.
 3. Vilniaus Automuziejus apie numatomas nedarbo dienas lankytojus informuoja teikdamas informaciją muziejaus socialinėse paskyroje @automuziejus, interneto svetainėje www.automuziejus.lt, „Google“ sistemoje apie Vilniaus Automuziejų.

Baigiamosios nuostatos

 1. Lankytojas, įsigijęs bilietą į Vilniaus Automuziejų internetu ar muziejaus kasoje, sutinka su Vilniaus Automuziejaus taisyklėmis ir sąlygomis.
 2. Vilniaus Automuziejus neatsako už lankytojų asmeninių daiktų saugumą.
 3. Vilniaus Automuziejaus ekspozicijoje, parodose ir renginiuose gali būti filmuojama ir fotografuojama. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti talpinami muziejaus interneto svetainėje, socialinių tinklų paskyrose bei publikuojami žiniasklaidos priemonėse. Jeigu lankytojas nesutinka būti filmuojamas arba fotografuojamas, jis privalo iš karto apie tai pranešti jį filmuojančiam arba fotografuojančiam asmeniui.
 4. Visi tarp Vilniaus Automuziejaus ir lankytojų kilę ginčai yra sprendžiami derybų būdu. Nepavykus taikiai išspręsti ginčo, abi šalys turi teisę kreiptis į atitinkamos srities valstybinę instituciją.